Półpasiec w ciąży

lekarze specjaliści > Półpasiec > Półpasiec w ciąży

Specjaliści Radzą

Półpasiec w ciąży

Półpasiec wywoływany jest przez wirusa Herpesvirus varicella zoster, czyli tego samego co wywołuje ospę. Półpasiec jest chorobą przenoszoną drogą kropelkową, dlatego też kobiety będące w ciąży powinny unikać osób chorujących na tę chorobę. Osoby, które chorowały na ospę są na nią uodpornione ale wirus pozostaje w uśpieniu i może wywołać półpasiec. Półpasiec objawia się silnym i piekącym bólem po jednej stronie ciała. Następnie pojawiają się pęcherzyki, które po pewnym czasie zmieniają się w krostki a następnie zasychające strupki. Kobiety w ciąży, które zachorowały na półpasiec powinny zgłosić się natychmiast do lekarza, który zastosuje leczenie bezpieczne dla dziecka. Półpasiec nie jest chorobą groźną dla płodu. Kobiety borykające się z półpaścem nie powinny się niepokoić, ponieważ choroba ta jest reaktywacją zagrożenia a w czasie reaktywacji wirus nie dociera do płodu. Jednak półpasiec jak każda inna choroba wymaga konsultacji z lekarzem.

Zobacz więcej >>

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl